Wieringermeer 1955. ‘Waar we met de fiets langzaam / naderen over rechte wegen / ons vergissen in een afslag.’ Remco Ekkers

Het is weer poëzieweek!

Van 26 januari tot en met 1 februari vieren we het grootste poëziefeest van de Lage Landen. In 2023 voor de elfde keer!

Van Alkmaar tot Zottegem, van peuterklas tot leesgroep, iedereen doet mee! Ook het Historisch Genootschap, bekijk onze pagina POEZIE op deze website.

Speciaal voor deze 2023-editie poëzieweek:

Gedicht van Remco Ekkers (1941 – 2021). Hij groeide op in Den Helder en bracht enkele vakanties door in de Wieringermeer.

Illustratie van Jos Kruit (Alkmaar, 1945. Zij groeide op in de Wieringermeer, waar zij van 1945 tot 1988 woonde).
Kruit woont in Den Oever.
‘De wijdsheid en geordendheid van het landschap in de Wieringermeer geven me het gevoel dat alles mogelijk zou kunnen zijn.’ (1994)

Ekkers:

WIERINGERMEER 1955

Waar we met de fiets langzaam
naderen over rechte wegen
ons vergissen in een afslag.

Waar we in de warme keuken
bijkomen van de oostenwind
met schone, rode handen.

Waar we werken in de moestuin
op onze klompen achter de koeien
sjokken naar het verre grasland.

Waar we uren in het hooi
op de zolders liggen te kijken
hoe een meisje met ons speelt.

Waar we zwemmen in sloten
en zelfs leren duiken
in het heldere water.

Waar we papaverzaad eten
tot we ons voelen opgenomen
in de verte van de akkers.

(uit de bundel: Noord-Holland in proza, poëzie en prenten. Wormerveer 1994)

 

Jos Kruit:

Jos Kruit (Alkmaar, 1945) beeldend kunstenares

Jos Kruit, Daken Wieringermeer, ‘de wijdsheid en geordendheid geven me het gevoel dat alles mogelijk zou zijn.’