De vitrines in de hal van De Cultuurschuur waren tijdelijk gevuld met foto’s over verandering Wieringermeer, TOEN en NU.

Deze expositie liep in 2021 en is afgelopen.

 

TOEN en NU

Een beeld zegt meer dan duizend woorden. Met deze gedachte hebben Vola Schaafstra en Roelie Schiere een collectie foto’s bij elkaar gezocht die de veranderingen in de Wieringermeer door de tijd heen weergeven.

Rien Hoekenga heeft veel foto’s uit eigen archief (wieringermeer.net) ter beschikking gesteld en gezorgd voor afdrukken. Ook Leo de Vries werkte mee aan deze bijzondere expositie.

De expositie toont afbeeldingen in drie dorpen, Slootdorp, Middenmeer en Wieringerwerf*  en van het buitengebied. Eén foto toont de situatie van TOEN, een tweede foto toont dezelfde locatie maar dan vele jaren later of NU.

*Veranderingen in Kreileroord komen op een latere datum aan bod.

Cultuurschuur, expositie Verandering in foto's

Brug Middenmeer. Links: 2015, foto Rien Hoekenga. Rechts: vóór 1940, Beeldbank HGW.

 

Gemeentelijke monumentenlijst, project van gemeente Hollands Kroon

Toen en Nu is ook van toepassing op de oude gemeentewerf in Wieringerwerf.