Herdenking Onderwaterzetting 80 jaar geleden. Tijden: 9.30 – 20 uur. Snippenwei 23A (nabij Robbenoordbos).

UITNODIGING – voor het bijwonen van de herdenking van de onderwaterzetting Wieringermeer, de ondergang van de polder.

Op 17 april 1945 blies de Duitse bezetter even na het middaguur met 20 ton explosieven de IJsselmeerdijk op. Het water liep door twee bressen van 200 en 160 meter doorsnede naar binnen. In 48 uur tijd verdwenen 21.000 hectare, vijfhonderdtwintig boerderijen en drie dorpen onder vijf meter water. In 2025, precies 80 jaar later, herdenken we deze ‘Duitse schanddaad’ en rampdag voor de Wieringermeer.

Locatie Noorderdijkweg 23A, Wieringerwerf. Boerderij Snippenwei (nabij het Robbenoordbos), in de ontvangstruimte.

PROGRAMMA
9.30 uur Opening door mevr. Rian van Dam, burgemeester gemeente Hollands Kroon, zij loopt mee in de Stille Tocht naar het Gat van de Dijk. Daar zal het muziekgezelschap Creona optreden. De Activiteitenwerkgroep heeft naast genodigden ook scholen en Scouting Die Robben gevraagd om naar de herdenking te komen.

DOORLOPEND – het verhaal van de onderwaterzetting (tot 20 uur).
>  In de tent op het erf van de Snippenwei, doorlopend twee filmvoorstellingen: Wieringermeer I en II – De onderwaterzetting verfilmd (1945, twee keer 12 min). Van filmmaker Jo de Haas (1902-1963).
>  Muziekgezelschap Creona treedt twee keer op.
> Wandeling met gids naar het herdenkingsmonument bij het Gat in de dijk (rollator- en rolstoelvriendelijk). De wandeling doen we als stille tocht.

Bij de dagsluiting rond 20.00 uur treedt Creona voor een tweede keer op en zingt Arrival het Wieringermeerlied.

Collage door Cyrille Koolen met afbeeldingen uit Beeldbank RAA en Beeldbank Wieringermeer (Genootschap).