Zaterdag 29 maart – Het evangelie volgens Mattheüs (132min). Een film uit 1964, van regisseur Pier Paolo Pasolini

Datum: zaterdag 29 maart
Tijd: 14.00 uur (inloop vanaf 13.30 uur)
Reserveren verplicht! Via filmhuis@decultuurschuur.nl 
Entree, film plus maaltijd:  prijs volgt nog.

Zaterdag 29 maart vertonen wij HET EVANGELIE VOLGENS MATTHEÜS, de fameuze film van Pier Paolo Pasolini uit 1964. Perfect passend in de veertigdagentijd of anders gezegd de vastentijd, in aanloop naar de paastijd (in 2025 valt Pasen op 20 april). We kennen allemaal het verhaal: de geboorte van Jezus, zijn werk, zijn dood, zijn opstanding. Onze kalender is daarop gebaseerd van Kerstmis tot Pinksteren, gewoon een jaar rond.

Pasolini laat ons zo authentiek mogelijk het levensverhaal van Jezus zien. Sober en echt een uitbeelding van het leven in het jaar nul. En dat allemaal gesitueerd op een locatie die het oude Palestina alle eer doet.

We weten dat er 4 evangeliën overgeleverd zijn. Waarom Pasolini voor het evangelie van Mattheüs gekozen heeft, is vermoedelijk te verklaren uit het gegeven dat de schrijver ervan een der apostelen was en dat diens verhaal het vroegst geschreven is, ergens tussen de jaren 50 en 65. Ook vanwege de vele taferelen die prachtig uitgebeeld kunnen worden: de wonderbaarlijke brooddeling, de opstanding van Lazarus en natuurlijk het laatste avondmaal.

Het Evangelie volgens Mattheüs is een indrukwekkende zwart-wit film gedragen door mooie muziek van onder andere Bach en Mozart. En de teksten komen gewoon uit Mattheüs. De film duurt 132 minuten.

Maaltijd en kosten
Na de film bieden we een avondmaal aan onze bezoekers. Passend bij het filmverhaal en passend bij de FilmToen-traditie het seizoen af te sluiten met een gezamenlijke maaltijd. De kosten voor deze film inclusief het eten, informatie volgt nog.

Reserveren verplicht! Via filmhuis@decultuurschuur.nl